QS63XXY12
APEM Inc.
Prodotto No:
QS63XXY12
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 6MM FIXED YEL 12V WIRE
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.24" (6.00mm)
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings DC
Lens Style Round with Convex Top
Series QS
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.20mm Dia