Quality Semiconductor
Prodotto No:
QS74FCT138TSOX
Produttore:
Pacchetto:
16-SOIC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC DECODER 1 X 3:8 16SOIC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
232
$1.235
$286.52
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Type | Decoder |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Quality Semiconductor |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 48mA, 15mA |
| Base Product Number | 74FCT138 |