IDT, Integrated Device Technology Inc
Prodotto No:
QS74FCT2X245ATQ2
Produttore:
Pacchetto:
48-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC TXRX NON-INVERT 5.25V 48DIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
344
$1.0925
$375.82
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-PDIP |
| Series | - |
| Package / Case | 48-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 15mA, 64mA |
| Base Product Number | 74FCT2X245 |