QSB10024S05
XP Power
Prodotto No:
QSB10024S05
Produttore:
XP Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 86.5%