QSB35048S05
XP Power
Prodotto No:
QSB35048S05
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 350W
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 70A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (350W)
Power (Watts) 350 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 91%