QSB60024S48
XP Power
Prodotto No:
QSB60024S48
Produttore:
XP Power
Pacchetto:
Full Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 48V 600W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 12.5A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Full Brick
Efficiency 91%
Mfr XP Power
Features Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series QSB (600W)
Power (Watts) 600 W