QSB60048S12P
XP Power
Prodotto No:
QSB60048S12P
Produttore:
XP Power
Pacchetto:
Full Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 600W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series QSB (600W)
Power (Watts) 600 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%