QSB7548S24N
XP Power
Prodotto No:
QSB7548S24N
Produttore:
XP Power
Pacchetto:
Quarter Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 24V 75W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 3.12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series QSB (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 87%