Atmel
Prodotto No:
QT1101-IS48G
Produttore:
Pacchetto:
48-SSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
QTOUCH SENSOR, 1 FUNC, PDSO48
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Proximity Detection | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 4.5mA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Series | QTouch™ |
| Type | Buttons, Slider |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 5V |
| Number of Inputs | Up to 10 |
| Mfr | Atmel |
| LED Driver Channels | - |
| Package | Bulk |
| Interface | - |
| Resolution | 8 b |