Casa / Crystals / QT26-32.768KDZB-B
minImg
QT26-32.768KDZB-B
QST
Prodotto No:
QT26-32.768KDZB-B
Produttore:
QST
Descrizione:
2X6 - 32.768KHZ 20PPM @25C 6PF
Guida per l'utente
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.245" (6.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia (2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms
Ratings -
Series QT26
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr QST
Frequency 32.768 kHz