Samtec Inc.
Prodotto No:
QTE-060-01-C-D-A-K-TR
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN HDR 120POS SMD GOLD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$18.7435
$18.7435
10
$16.24025
$162.4025
25
$15.39266
$384.8165
50
$15.1696
$758.48
100
$13.385025
$1338.5025
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 120 |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.168" (4.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Q Strip® QTE |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Mated Stacking Heights | 5mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | QTE-060 |