QTE-080-01-F-D-A-RT1
Samtec Inc.
Prodotto No:
QTE-080-01-F-D-A-RT1
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN HDR 160POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 160
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.168" (4.27mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTE
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange
Mated Stacking Heights 5mm