QTH-020-01-C-D-DP-A-RT1
Samtec Inc.
Prodotto No:
QTH-020-01-C-D-DP-A-RT1
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange
Mated Stacking Heights 5mm