QTH-020-02-L-D-A
Samtec Inc.
Prodotto No:
QTH-020-02-L-D-A
Descrizione:
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.286" (7.26mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 8mm