Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP321CR
Produttore:
Pacchetto:
POWER LED
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LED RED 4DIP THROUGH HOLE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1110
$0.2565
$284.715
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 630nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | 50° |
| Color | Red |
| Current - Test | 70mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 7.62mm L x 7.62mm W |
| Millicandela Rating | - |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 6.50mm |
| Supplier Device Package | POWER LED |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 640nm |
| Package | Tube |
| Lens Size | 3.00mm Dia |