Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP600C34TR
Produttore:
Pacchetto:
0606
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
VISIBLE LED, WATER CLEAR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1902
$0.152
$289.104
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 570nm Green, 590nm Yellow |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 130° |
| Color | Green, Yellow |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Yellow |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.90mm L x 1.60mm W |
| Millicandela Rating | 12.5mcd Green, 4mcd Yellow |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.80mm |
| Supplier Device Package | 0606 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V Green, 2V Yellow |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 565nm Green, 585nm Yellow |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 1.20mm x 1.10mm |