Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP600CBTR
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SINGLE COLOR LED, BLUE, WATER CL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Wavelength - Dominant | 465nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 100° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Height (Max) | 0.80mm |
| Product Status | Active |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.8V |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 430nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 1.20mm x 0.80mm |