Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP601CYTR
Produttore:
Pacchetto:
0603
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SINGLE COLOR LED, YELLOW, WATER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Wavelength - Dominant | 589nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 35mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.60mm |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 590nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 1.20mm x 0.80mm |