Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP650C4TR
Produttore:
Pacchetto:
1206
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
VISIBLE LED, WATER CLEAR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.60mm W |
| Millicandela Rating | 10mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 1.30mm |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 2.00mm x 1.60mm |
| Base Product Number | QTLP650 |