Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP660CYTR
Produttore:
Pacchetto:
Chip LED
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LED YELLOW CLEAR CHIP LED SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2219
$0.133
$295.127
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 589nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 30° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.40mm W |
| Millicandela Rating | 400mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.70mm |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 1209 (3224 Metric) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 590nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 1.80mm Dia |