Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP670CETR
Produttore:
Pacchetto:
2-PLCC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LED, ORANGE, WATER CLEAR, 2.4MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2664
$0.1045
$278.388
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 615nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Orange |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 65mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 620nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 2.40mm Dia |