Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP670CIBTR
Produttore:
Pacchetto:
2-PLCC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SINGLE COLOR LED, BLUE, WATER CL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
437
$0.6555
$286.4535
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.10mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 60mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.5V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 465nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 2.40mm Dia |