Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP680C24TR
Produttore:
Pacchetto:
SMD
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD GW
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1210
$0.2375
$287.375
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | 570nm Green, 630nm Red |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 130° |
| Color | Green, Red |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Red |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.40mm L x 2.70mm W |
| Millicandela Rating | 20mcd Green, 15mcd Red |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.60mm |
| Supplier Device Package | SMD |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Green, 2V Red |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 565nm Green, 635nm Red |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 2.70mm x 3.40mm |
| Base Product Number | QTLP68 |