Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP9122GR
Produttore:
Pacchetto:
T-3/4
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
VISIBLE LED, CLEAR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 25° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.50mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 80mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 3.00mm |
| Supplier Device Package | T-3/4 |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-SMD, Gull Wing |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 1.90mm Dia |