Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QTLP9133ZR
Produttore:
Pacchetto:
Subminiature T-3/4
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LED YELLOW DIFFUSED 2SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2959
$0.095
$281.105
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 50° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.50mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 15mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 3.00mm |
| Supplier Device Package | Subminiature T-3/4 |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-SMD, Z-Bend |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Yellow |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 2mm, T-3/4 |