QTS-016-01-H-D-DP
Samtec Inc.
Prodotto No:
QTS-016-01-H-D-DP
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm