Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
QVB21114
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TRANSISTOR OUTPUT SLOTTED SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 40 mA |
| Response Time | - |
| Sensing Distance | 0.125" (3.18mm) |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Mounting Type | Through Hole, Flange |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Series | QVB |
| Type | Unamplified |
| Package / Case | Module, PC Pins, Slot Type |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Package | Tube |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |