QXK2G223JTPTZH
Nichicon
Prodotto No:
QXK2G223JTPTZH
Descrizione:
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.193" W (13.50mm x 4.90mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.022 µF