QXK2G224KTPTZH
Nichicon
Prodotto No:
QXK2G224KTPTZH
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
In magazzino : 268
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.547" (13.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.807" L x 0.303" W (20.50mm x 7.70mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF