Casa / Film Capacitors / QXK2G333KTP7ZHFJ
minImg
QXK2G333KTP7ZHFJ
Nichicon
Prodotto No:
QXK2G333KTP7ZHFJ
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.220" W (13.50mm x 5.60mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.033 µF