Casa / Film Capacitors / QXK2G683KTP7ZHFL
minImg
QXK2G683KTP7ZHFL
Nichicon
Prodotto No:
QXK2G683KTP7ZHFL
Descrizione:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.626" (15.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.248" W (15.50mm x 6.30mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.068 µF