QXK2J224JTPTZH
Nichicon
Prodotto No:
QXK2J224JTPTZH
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.732" (18.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.350" W (26.00mm x 8.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF