QXK2J333JTPTZH
Nichicon
Prodotto No:
QXK2J333JTPTZH
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.524" (13.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.280" W (15.50mm x 7.10mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.033 µF