QYX1H102KTP1FD
Nichicon
Prodotto No:
QYX1H102KTP1FD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM 1000PF 10% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 pF