QYX1H153KTP1FD
Nichicon
Prodotto No:
QYX1H153KTP1FD
Descrizione:
CAP FILM 0.015UF 10% 50VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF