QYX1H154KTP1FD
Nichicon
Prodotto No:
QYX1H154KTP1FD
Descrizione:
CAP FILM 0.15UF 10% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.15 µF