Hammond Manufacturing
Prodotto No:
R132-100-000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BOX FIBERGLASS BG 4.02"LX4.02"W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Area (L x W) | 16.1in² (104cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Fiberglass/Polyester |
| Size / Dimension | 4.016" L x 4.016" W (102.00mm x 102.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Weight | 1 lb (453.59 g) |
| Ratings | IP66, NEMA 1,2,3,3R,4,4X,5,12,13 |
| Design | Cover Included |
| Thickness | - |
| Series | R132 |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | PCB Supports, Watertight |
| Height | 3.150" (80.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | R132 |