R1G175-AB41-52
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R1G175-AB41-52
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Air Flow 300.0 CFM (8.40m³/min)
Noise 68.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads
Voltage - Rated 48VDC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range 36 ~ 56VDC
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series R1G175
Power (Watts) 38 W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm