R1G175-AB63-41
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R1G175-AB63-41
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
DC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 1.60A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 28VDC
RPM 3100 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series R1G175
Power (Watts) 34 W