R1G220-AB35-65
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R1G220-AB35-65
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 220X71MM 24VDC
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 5.00A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 28VDC
RPM 3150 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 71.00mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, UL
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Fiberglass Reinforced
Series R1G220
Power (Watts) 106 W