R1G280-AE45-52
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R1G280-AE45-52
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 281X125.0MM 24VDC
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise 71.0dB(A)
Ingress Protection IP42
Current Rating (Amps) 4.60A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 28VDC
RPM 1710 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 125.0mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, EAC, UL
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 281mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R1G280
Power (Watts) 95 W