ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R1G310-AD19-52
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP42 |
| Current Rating (Amps) | 4.20A |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 16 ~ 28VDC |
| RPM | 1600 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 120.0mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CSA, EAC, UL |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 318mm Dia |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Aluminum |
| Series | R1G310 |
| Power (Watts) | 90 W |
| Package | Bulk |