Casa / Screws, Bolts / R2-56X9/16 2701
minImg
R2-56X9/16 2701
APM Hexseal
Prodotto No:
R2-56X9/16 2701
Produttore:
APM Hexseal
Descrizione:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 2-56
Guida per l'utente
Length - Below Head 0.563" (14.30mm) 9/16"
Head Diameter 0.181" (4.60mm)
Drive Type Phillips
Material Stainless Steel
Thread Size #2-56
Product Status Active
Series SEELSKREW®
Length - Overall 0.625" (15.88mm) 5/8"
Type Machine Screw
Head Height 0.063" (1.60mm) 1/16"