Hammond Manufacturing
Prodotto No:
R220-060-000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BOX ABS GRAY 2.598"L X 2.008"W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Area (L x W) | 5.20in² (33.5cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Plastic, ABS |
| Size / Dimension | 2.598" L x 2.008" W (66.00mm x 51.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Weight | 2 lbs (907.2 g) |
| Ratings | IP66, NEMA 4,4X,12,13 |
| Design | Split Sides |
| Thickness | - |
| Series | R220 |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | PCB Supports, Watertight |
| Height | 1.378" (35.00mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | R220 |