Casa / Fuseholders / R25100-1STRM
minImg
R25100-1STRM
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R25100-1STRM
Descrizione:
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 100 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 5.874" L (27mm x 149.2mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V