Casa / Fuseholders / R25200-1STRM
minImg
R25200-1STRM
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R25200-1STRM
Descrizione:
FUSE BLOK CART 250V 200A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 200 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.563" Dia x 7.126" L (39.7mm x 181mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V