R25400-1CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R25400-1CR
Descrizione:
FUSE BLOK CART 250V 400A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 2.06" Dia x 8.626" L (52.3mm x 219.1mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V