R25600-1CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R25600-1CR
Descrizione:
FUSE BLOK CART 250V 600A CHASSIS
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 2.591" Dia x 10.374" L (65.8mm x 263.5mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V