Casa / AC Fans / R2E133-RA29-02
minImg
R2E133-RA29-02
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E133-RA29-02
Descrizione:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP42
Current Rating (Amps) 0.240A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3200 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 55.50mm
Operating Temperature -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CSA, UL
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E133
Power (Watts) 27.00W