ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E140-AI31-30
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$205.1715
$205.1715
10
$188.9778
$1889.778
25
$176.8292
$4420.73
50
$174.12949
$8706.4745
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP44 |
| Current Rating (Amps) | 1.64A |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | - |
| RPM | 2200 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP) |
| Width | 72.00mm |
| Operating Temperature | 158°F (70°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Termination | 4 Wire Leads with Splice Terminals |
| Size / Dimension | Round - 140mm Dia |
| Weight | 2.4 lbs (1.1 kg) |
| Material - Blade | Steel |
| Series | R2E140 |
| Power (Watts) | 195W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | R2E140 |